Tıkalı Kanal Açma

Tesisat Kaçağı Bulma

Tıkalı Kanal Açma :

Tıkalı Kanal Açma işlemi, profesyonel bir ekip tarafından özel cihazlarla kırmadan yapılarak sorunsuz bir şekilde kanalları kullanmanız sağlanıyor. Yurtdışında getirilen cihazlar, sorununun kaynağını tespit edip sizi kısa sürede çözüme ulaştırıyor.

Özel görüntüleme cihazlarıyla gelen son teknoloji sayesinde artık tıkanıklık derdine son. Kanal açma makineleri ve tespit cihazları, tıkanıklığın yarattığı kötü koku ve görüntüye son vermeniz için birebir bir çözüm oluşturuyor. Bu kanal açma cihazlarının kullanımını sadece işinde usta biri yapabilir. Teknik donanıma sahip firmalar, yetiştirdikleri ustalarla tüm sorunlarınızı kolayca hallediyor.

Kanal açma konusunda uzman tamirci, getirdiği özel cihaz ve kameralarla önce kanal görüntülemeyi sağlayıp noktasal bir tespit gerçekleştiriyor. Tıkanıklığa neden olan kalıntı ve tıkanıklığın yeri belirlendikten sonra basınçlı su verilerek kanalın içindeki bu atık temizlenme yoluna gidiliyor. Binanızın hiçbir yerine hasar vermeden yapılan bu harika çözüm oldukça revaçta..

Sizler de tıkalı olan kanallarınızı kullanamamaya başladıysanız, yarattığı mikrobun devam etmemesine karar verdiyseniz uygun fiyatlara hizmet veren firmalardan bu kaliteli son teknolojik hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Kanallar pis ve kullanılmış suların belli bir merkezde toplanarak bu atıkların imha edilmesi ve sağlığa zarar vermesinin engellenmesini sağlayan alt yapı sistemidir. Kanallar sayesinde pis görüntü ve kokular ortadan kaldırılır.

Lavabo Tıkanıklık Açma ve Profesyonel Çözümler :

                         Pimaş Tıkanıklık Açma

               Gider Borusu Açma ve Su Kaçağı Tespiti :

Gaziosmanpaşa Su Tesisatçısı 7/24 Acil Tesisatçı

Su Kaçağı Tespit ve Tamirat Firması Olarak , Su kaçağı tespit fiyatları, su kaçak bulma fiyatı tesisatçı firmalar tarafından net olarak paylaşılmalıdır. Su kaçağı tespit fiyatları arasındaki fiyat farklılıklarının nedeni ne olabilir diye merak ettiğinizi gayet iyi biliyorum. Bu çerçevede başlığa uygun içerik olması anlamında su kaçağı tespit fiyatlarını aşağıda paylaşmış olalım. Şunu da bilmenizi istiyorum bazı durumlarda özellikle tamir tarafında fiyatlar arızaya göre değişmektedir.

Cihazla Kaçak Bulma
Cihazla Kaçak Bulma

Kanallar ev ya da yapılardaki atık suların taşınmasını sağlamakla beraber  yağmur suyunu ve diğer atık suları taşımak için kullanılan kanallar da vardır. Çevre sağlığı için kanalların temiz olması önemlidir.

Tıkanan kanallar kokuya neden olur ve mikropların barınması için en uygun ortamları oluşturur. Bu durum çevre için pek tercih edilen bir durum olmamakla beraber oldukça rahatsız edicidir.

Kanal tıkanıklığı sonuçları oldukça kötüdür. Kanal tıkandığın da mutlaka bir uzman firma ile irtibata geçerek son teknoloji ürünü görüntülü cihazlar ile kanalların açtırılması gerekir

Bina içi ve Bina dışı Kanal tıkanıklıklarızı, Mutfak, wc, banyo, kanalizasyon, kanal açma gibi tıkanıklıklarınızı; sağa sola hazar vermeden basınçlı son teknoloji cihazlarımızla açıyoruz.

Kanalizasyon Tıkanıklıklarını Açma Firması 

Tıkalı olan kanalizasyon borularınız için yardım alabileceğiniz kusursuz hizmet ve profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet kalitesi ile tıkanmış olan kanalizasyon borularınızı özel cihazlar ile açma işlemi, borularınızı basınçlı su ile yıkama ve hattınızı kanal görüntüleme cihazı ile görüntüleme yapılmaktadır. Kırmadan pimaş açmatıkalı pimaş açma, Pimaş hattınız tıkandığında kanal açma makineleri ile açmayı denemeden bahçenizi kazdırmayın veya binanızın zeminini kırdırmayın.
Tıkalı olan kanal borularını açmak için üretilen ve geliştirilen kanal açma robotları sayesinde kırmadan hattınızdaki tıkanıklıklar açılmaktadır. Kanal görüntüleme cihazını pimaşınızın içine göndererek hattınızdaki kırık, çatlak veya çökmeyi görerek ustalarımız sizlere bilgi vermektedir. Kanalizasyon boruları atık su ve pis suların bir arada toplanarak atılması için kurulun bir alt yapı sistemidir.Bu borular büz yada künk adıyla bilinen kalın ve geniş borulardır.

Kanal Açma Firmaları

Tıkalı olan kanalınızı hiçbir yere zarar vermeden özel gelişmiş cihazlar ile yeri tespit edilmektedir. Kanal görüntüleme kamerası ile kanalın içerisindeki tıkanıklığın sebebini öğreniliyor ve sizlere bilgi verilmektedir. Kanalizasyon tıkanıklıkları kanal açma robotu ile zahmetsiz ve kusursuz bir şekilde açılmaktadır. İşimizi profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile yaparak sizler kusursuz ve kaliteli hizmet sunmaktayız.

Tıkanıklıklar içinde atıkların birleşmesiyle oluşan ve kötü koku saçan bir durumdur. Tıkanıklıkların oluşmaması için kanal temizliğine önem verilmeli, kanalların düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Farklı sebeplerden oluşan kanal tıkanıklıklarını açma işlemi için görüntüleme makinelerinden, tespit cihazlarından yararlanılıyor.

Tıkanıklıkların birden fazla oluşma nedeni vardır. Kanallarda zamanla biriken pis su atıkları, saç, kıl ve benzeri pislikler, mazgallardaki yağlar tıkanmalara, tıkanıklıklar ise kötü kokular saçmaya neden olur. Binalarınızdaki beton kalıntıları da zamanla taşlaşır, sizi sıkıntıya sokmaya başlar. İşyeri, ev ve diğer yaşam alanlarınızda sizi zor durumda bırakacak bu sorunu kırdırmadan halledebilirsiniz.

KANAL AÇMA İSTANBUL

Firmamız makine ile tıkalı kanal açma ve kanalizasyon temizleme işleri yapan ilk firmalardandır. Yüksek ve gelişmiş teknolojiye sahip kanal açma robotu ve dedektörlü kameralarımız ile tıkalı olan bölgeyi görüntülüyor ve kırmadan dökmeden tıkanıklığı açıyoruz.

Tıkanmış tuvalet açma, tıkanış boru açma, tıkalı boruları açma servisi, tıkalı pimaş açma, bir yeri kırmadan robotla tıkalı boru açma hizmeti, tıkalı pimaş açma, tıkalı lavabo açma, kanal açma, gider borusu tıkanıklık açma, kameralı tıkanıklık açma, tıkalı boruları  açma servisi İstanbul’un her bölgesine servis hizmetimiz vardır.

Tuvaletiniz tıkandı, mutfağınız tıkandı veya lavabonuz tıkandı artık korkmayın firmamızı arayarak randevu alın ve zahmetsiz, kırdırıp döktürmeyin kanal açma makinası ile tıkanıklığınız açtırın ve boşa masraf yapmayın. Tıkanıklık açma hakkında aklınızda soru varsa firmamızı arayarak teknik bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca web sitemizden kanal acma resimlerine bakabilirsiniz.

Kamerasız Tıkanıklık Açılmaz;

Kamerasız tıkanıklık açtırmayın. Benim hattım açılsın gerisi önemli değil demeyin. Kanal açma robotu hattınızı açar su gitmeye başlar.Önceki yıllarda kamerasız açılan tıkanıklar 20 veya 25 gün zaman sürecinde sonra tekrar tıkanırdı. Sebebi ise borunun içindeki yağlanmayı, ufak kalıntılar, tahta veya inşaat zamanından kalan atıkları görememizdir.

Artık böyle bir sorunumuz kalmayacak hattınızı açtıktan sonra kamera ile hattınızı görüntüleyerek tıkanıklığın ne kadar açıldığını görebiliyoruz. Hattın içindeki pislikleri gördükten sonra pislik kalan bölgeye makinemizi tekrar gönderiyoruz.

Pis su gider borunuzun içerisindeki tıkanıklıkları lavabo veya tuvaletinizden son teknoloji robot cihazımızı yollayarak kanalizasyonu açıyoruz. Kanalınızdaki tıkanıklığı açmadan önceki tıkanıklığı ve açtıktan sonraki resmini  çekip yayınlıyoruz. Firmamızdaki gelişmiş teknoloji kanal tıkanıklığı açma robotu ile tıkalı lavabo veya tuvalet kalmayacak.

Pis su gider borusundan yolladığımız robot cihazımız ile tıkalı olan bölgeyi bulup kırmadan dökmeden açıyoruz. Kanal açma robotumuz borunuzu tıkamaya sebep olan yabancı maddeleri bez vb. pislikleri kendine sarar ve katı maddeleri parçalayarak gönderir.

Tuvaletinizdeki ve ya klozetinizde tıkanma varsa su hiç gitmiyorsa kullandığınız su süzgeçten çıkar hepsi aynı hatta olduğu için en alt gider geri gelir. Mutfak eviyelerinizde tıkanıklık varsa eviyeden gönderdiğiniz su ise mutfağınızdaki en düşük gider çamaşır makinesini gideri olduğu için oradan geri gelir. Böyle sorunlarda siz süzgecinizin veya çamaşır makine giderinizin tıkandığını zannedersiniz ama asıl tıkalı olan bölge klozetinizin veya eviyenizin ana hattıdır.

Eviye veya tuvalet pis su gider hatlarından yollanan pislikler zamanla boruların ek yerlerine takılır ve tıkanıklığa neden olur. Bütün pis su gider borularınız ayrı olsa da ileride bir noktada çatal denilen ek malzemesiyle birleşir. Birleştiği noktada tıkanıklık olduğunda o hatta bağlanan tüm pis su giderlerinden su gitmez. Bu gibi sorunlarda bizi arayın ve firmamızdan verilen saat içerisinde gelerek son teknoloji robot tıkanıklığınızı kırmadan dökmeden zahmetsiz bir şekilde açalım. Pis su gider borularınızdaki kireç zamanla çoğalarak tuvaletinizin altındaki es dediğimiz boruyu kapatır ve tıkanıklığa sebep olur. Kanal açma robotumuz kireci parçalayarak kanalizasyona yollar.

Kanal borunuzdaki tıkanıklıkları iski gibi su basarak değil gelişmiş teknoloji robotumuz ile açıyoruz. Kanal açma robotumuz giderlerdeki suyun gitmesini önleyen tuvalet kağıdı vb. maddeleri kendine sararak çıkartır ve katı maddeleri parçalayarak kanalizasyona gönderir. Kanal borularındaki tıkanıklık sorunlarını çözemiyorsanız bizi arayarak profesyonel bilgi alabilirsiniz. Binanın pis su gider hattı ile kanalizasyon açma arasında rögar vardır binanız ile rögar arsında tıkanıklığı firmamız açmaktadır. Rögar pisliklerin biriktiği kuyudur bir apartman girişi birde sokağınızdaki veya caddenizdeki kanalizasyona giden çıkış vardır. Rögar kapağını kaldırdığınızda bina hattında rögara su gelmiyorsa firmamızdan randevu alabilirisiniz. Tıkanıklığınız rögar ile kanalizasyon arasında ise İSKİ den yardım isteyebilirsiniz.

Kanalizasyon açma İstanbul

Firmamız gelişmiş kanal görüntüleme kamerası ile tıkanıklık açan tek firmadır. Klozetin sifonunu çektiğinizde su gitmez veya süzgeçten, küvetten geri gelir küvet tıkalı zannedersiniz ama ana hat tıkalıdır. Rögarınız tıkalıdır yerini bulamıyorsunuzdur. Lavabonuzun giderinden su geri geliyordur. Böyle sorunlarda firmamızı arayarak randevu alın ve kırdırmadan dökmeden zahmetsiz bir şekilde işinizi halledin.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber Firmamızın son teknoloji gelişmiş kanal görüntüleme cihazı ve tıkanıklık açma robotu sayesinde evinizin hiçbir yerine zarar vermeden, kırmadan dökmeden zahmetsiz bir şekilde tıkanıklığınızı açıyor. Mutfak eviyelerinde yıkanan bulaşıkların üzerindeki yağlar mutfak giderlerindeki ek yerlerde birleşerek tortu oluşturuyor ve bu oluşan tortular suyun gidişinin azalmasına neden oluyor. Suyun azalmasıyla birlikte bu tortular dibe çökerek hattınızı iyice tıkıyor. Mutfak giderlerindeki yağlanma ve tortuyu gelişmiş robot cihazlarımız ile kırmadan dökmeden açıyoruz.

Kanal Tıkanmaları Neden Meydana Geliyor

Böyle sorunlarla çok karşılaştığımız için Firmamız profesyonel ustalarımızla problemlerin hepsini bir araya getirip değerlendirme yaptı.Bu gibi sıkıntıların neden kaynaklandığını tespit etti.

– İlk olarak inşaatın yapılma zamanından kalan atıklar moloz parçaları, beton gibi atıkların giderlere atılması ile 3 yada 4 yıl sonra gider hattına atılan atıklar hattın tıkanmasına sebep olur.

– Usta hatalarında tıkanmaya neden olan unsurlardan birisidir. Pimaşları eğimsiz ve uzun döşemeleri sonucu hatta pislikler kalır ve bu pislikler zamanla çoğalarak tıkanmaya yol açar. Bu sorun genellikle eviye giderlerinin 5-7 metre dolaştırarak tuvalet ana gider hattına bağlanan yerlerde sık meydana gelir.

-Son olarak ise kullanırken yapılan hatalar alaturka hela taşından veya klozetlerden atılan ıslak mendil tuvalet kağıtları hattınızın tıkanmasına neden olur. Özellikle ıslak mendil ve bezler sorun yaşatan nedenler arasında yer alır.

Tıkanmaya Neden Olan Sebepleri Nasıl Tespit Ediyorsunuz ?

Firmamızda son teknoloji ve gelişmiş ekipmanlarımız ve profesyonel ustalarımız sayesinde böyle sorunları çok kolay bir şekilde giderebiliyoruz. Ekiplerimiz tıkalı olan bölgeyi kanal görüntüleme kameramız ile görebiliyor. Eğer hattınızda eğimsizlik varsa sizlere noktasal gösterebiliyor.Noktasal tespitimizi dedektörlü kameralarımız ile buluyoruz.

Toplu konutlarda, restoranlarda, otellerde, eğitim kurumlarında, iş merkezlerinde ve hastanelerde meydana gelen tıkanıklık ve tortulaşmanın en büyük sebebi kalitesiz tuvalet kağıtlarıdır. Kalitesiz tuvalet kağıtları suda erimediği için gider hatlarında birleşerek tıkanmaya neden olur. Böyle tıkanmalarda firmamızı arayarak randevu alırsınız size verilen saat içerisinde ekiplerimiz orada olacaktır. Ekiplerimiz yarım veya bir saat gibi kısa bir süre içerisinde tıkanıklığınızı açacak ve tıkanıklığa sebep olan unsurları sizlere söyleyecektir.

Bazen tıkanmalarda gider hattının içerisinde donmuş, katılaşmış ve betonlaşmış atıklar olabilir. Bu atıklar cihazımız ile açılmayabilir ama bu devrede araya dedektörlü kameralarımız girer size sorun olana yeri tespit ederek sadece o noktayı kırıp onarımını yapabilirler. Bu hizmetimizle de sizleri bütün evi kazmaktan kurtarmış olmaktayız her türlü tıkanıklık hakkında firmamızı arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Lağım tıkanmaları da bu unsurlar arasında yer alır. Kullandığınız su aynı borudan geri geliyor ise rögar ana hattınız tıkanmıştır. Bu tıkanıklığı açmak içinde vidanjör gerekmelidir. Fakat bazı yerleşim binalarında veya iş yerlerinizde rögarın yeri belli değildir onun için vidanjör çalışamaz. Bu gibi sorunlarda devreye yine dedektörlü kameralarımız girer ve rogarın yerini noktasal tespit eder. Rogarın yerinin bulunması ile vidanjör kolayca girer ve tıkanıklığınızı açar. Firmamız Gelişmiş son teknoloji kanal açma makineleri  ve profesyonel ustaları ile sizlere her zaman hizmet vermektedir. İstanbul un her bölgesine servis hizmetimiz vardır.

Robot Cihazı İle Kanal Açma

Özel Kameralar ile Pimaşların İçini Görülebiliyor.

Kanalizasyon Alt Yapısı Nasıl Döşenmelidir ?

200 mm borular için iki rögar arasındaki mesafe max 60 mt. olur boru çağı büyüdükçe 2 rögar arsındaki mesafe de uzar. Rögarları koyarken mevcut imar planı içerisindeki yolları karşılaması gerekir. Kanalizasyon boruları döşenirken iyi bir şekilde nivo ile döşenir çünkü nivo kot almada mm hassasiyetinde çalışır tabi topoğrafın iyi ise kot alma işlemi de şöyle olur iki lögar arası mesafe 50 mt diyelim birinci logarın kotu 100,00 mt. olsun ikinci rögarın kotu 100,50 olsun bu durumda iki rögar kotunu birbirinden çıkartırsın sonuç 0,50 oluyor.
Buda her 1 metrede boruyu 1 cm kaldıracaksın anlamına gelir fakat büzler 1,5 metre olduğundan her bir metrede 1,5 cm kaldırmak gerekir. Kanalizasyon hatları genelde ½ dolulukla 2 fps hızla akacak şekilde tasarlanır. Asgari akış hızı, boruların temiz kalmasını sağlar ve katı madde birikimini engeller. Bina içi sistemlerde eğim %1ile %2 arasında olmalıdır. Bina dışındaki sistemin dış uç noktalarındaki borular, en az %1 eğimle tasarlanmalıdır. Bu uç noktalar da borularda az akış olacağından %1 eğim boruların temiz kalmasını sağlayacaktır
Yatay eğrilikli borular pek istenmese de bazı durumlarda gerekebilir. Böyle durumlarda boru düzmüş gibi hesaplanır ve gerekli minimum eğime %50 eklenir. Böylece borunun eğriliğinden kaynaklanan hidrolik enerji kaybı dengelenmiş olur. Logar bağlantılarında, aynı çaplı borular bağlanırken akış yönünde aşağıda kalan boru üsteki borudan en az 0,025 m daha alçakta olmalıdır. Eğer, boru çapı değişiyorsa boru çapının %80’ine karşılık gelen yükseklikleri eşleştirilmelidir.
Kanalizasyon ağının olmadığı yerlerde genellikle fosseptik çukurları kullanılır. Kanalizasyon açma, Kanalizasyon Kanal boruları ile gelen atık su ve pis suların bir arada toplanarak atılmasını sağlayan alt yapı sistemidir. Bu kanalizasyon hatlarında büz veya künk adıyla bilinen kalın borulardır. Yeni yapıtlarda yeni sistem kroge borular daha faydalı ve avantajlar sağlamaktadır. Bu boruların bir zarar görmesi delinme, kırılma, çatlak, yanma vs. sonucunda pis kokulara yayabilir ve bina içerisinde boya kabarmalarına ve rutubete neden olur.
Kanalizasyon boruları açma döşenirken çok sağlam ve %2 veya %1 eğim verilerek döşenmesi gerekir. Böyle döşenmediği takdirde su ile gelen katı atıklar borunuzun alt tabakasında kalarak tıkanmaya zemin hazırlar. Kanal tıkanıklığı açma, Kanal açma İstanbul, Kanal açma cihazları ile açılsa da tıkanıklıklar önüne geçilmez bir hal alabilir. Kanal borularının bağlı olduğu ara rögarlar muhakkak kullanılmalıdır.
Uzun mesafeli kanalizasyon borularında gereken güzergah ve hat uzunluğu dikkate alınarak rögar yapılmalıdır. Logar çukurlarına binadan atık sular geldikçe çukurun dinde çamura benzer atıklar olacaktır 12 daireli bir binanın otalama sende bir kez rögarının yıkanması gerekmektedir.
Evimizde ve işyerimizde kullandığımız mutfak  banyo ve tuvalet in bağlı olduğu kanallarda zaman zaman tıkanmalar olabilir. Bu tıkanmalara genellikle katı maddeler suda çözülmesi zor olan  maddeler sabun artıkları, yağ atıklarının zamanla kanal içlerine yapışmasıyla oluşan tıkanmalar gibi nedenleri saymak mümkündür. Kanallardaki tıkanıklık  Sorun giderilene kadar o lavaboyu yada tuvaleti  kullanamayacağınız anlamına gelir.
Kanallardaki tıkanıklık hayatınızı doğrudan etkilediği için  en kısa sürede açılmasında fayda vardır. Tıkalı kanalları açmak için bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazılarını kendiniz de deneyebilirsiniz.  Tıkalı yeri pompalama yöntemi, İnce bir tel yardımıyla tıkanıklığı gidermeye çalışmak, Kimyasal ürünler kullanarak tıkanıklığı açmaya çalışmak gibi yöntemler  kolay açılabilen tıkanıklıkları açabilir. Eğer denediğiniz bu kanal açma yöntemleri hiç bir işe yaramadıysa en kısa sürede  kanal açmak için işini bilen birine başvurmalısınız.
Kanal açmak için başvurduğunuz kişiye kanalı açarken kullandıkları aletleri mutlaka sorun. Son yıllarda kullanıma giren kameralı  aletler sayesinde kanal açarken kırıp  dökemye gerek duymadan Kanal içerisindeki tıkanık bölgeyi bulup tamiratı yapılabilmektedir.

About the Author

You may also like these

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası